ЗАТРИМКА РЕЗУЛЬТАТІВ АНАЛІЗІВ ПЛР У БОРИСПОЛІ: В ЧОМУ ПРИЧИНА?
Роман Шимко
16.05.2020
1774

Останнім часом у Борисполі пацієнти, які здавали аналізи ПЛР на наявність коронавірусної інфекції COVID-19, довго чекають на результати аналізів. З цього приводу висловив свою думку у мережі Facebook Євгеній черенок, директор КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Євгеній Черенок, директор КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»:
«З кожним тижнем приходиться все більше і більше чекати на результати ПЛР. Не знаю, скільки часу чекають на результати в інших областях України, але знаю точно, що в Київській області, на результати можна чекати і до дев'яти діб. Останнім часом, ми отримуємо результати в середньому на 5 - 8 день.

З деяких джерел відомо, що в лабораторіях є свої власні встановленні правила – кого і в яку чергу тестувати першим (поліція, ті хто лежать в лікарнях, інтернати, по дзвінку). Весь негатив від пацієнтів яким брали мазки, з приводу тривалості надання результатів, виливається на медичних працівників КНП де робили забір біоматеріалу. Да і лікарям не дуже зручно, коли треба чекати по тижню результатів ПЛР, особливо, коли пацієнт вже йде на одужання і чекає на другий негативний результат ПЛР. Не забувайте, що такі пацієнти знаходяться на лікарняному, а це для Держави лишні витрати.

Також гостро постає питання по тестуванню пацієнтів, які готуються на планові операції – чекати можна і десять діб. Деякі цілими підприємствами йдуть на самоізоляцію в очікуванні результатів.

В Київській області основна лабораторія МОЗ України знаходиться в Києві на вул. Герцена, 31, але, на скільки мені відомо, КОДА в Київській області надала ще 2 аналізатори для проведення ПЛР в м. Біла Церква та Бровари, тобто в області вже три лабораторії, де можна зробити ПЛР. Це добре, але щось це не відчувається.

Не дивлячись на дії влади по пом'якшенню карантину, кількість нових випадків захворювання на COVID-19 не зменшується, а навіть збільшується, тому вважаю за потрібне МОЗу та ОДА все ж таки налагодити логістику тестування на SARS-CoV-2 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). А рядовим працівникам лабораторій – низький уклін за Вашу працю!»

Джерело: Євгеній Черенок

ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ