ЗА ПЕРШИЙ ДЕНЬ РОБОТИ ДО КАБІНЕТУ ВІРУСОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ У БОРИСПОЛІ ЗВЕРНУЛИСЯ 8 ОСІБ
Роман Шимко
20.03.2020
2205

Вчора, 19 березня, директор КНП "Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" Євген Черенок розповів на свої сторінці у Facebook, як минув перший день роботи Кабінету вірусологічного контролю у Борисполі:

Сьогодні перший день роботи Кабінету вірусологічного контролю. Маленькій звіт:

- Звернулося 8 осіб, наймолодший 2015 р.н., найстарший 1959 року народження

- 2 особи прилетіли з Єгипту і вирішили перевіритися, 1 - з Польщі, ще один контактував з особою, яка приїхала з Польші.

- Температура була лише у однієї особи 37,1 градусів, пульсометрія у всіх не нижче за 96.

- Шість осіб вирішило піти на 14 діб на самоізоляцію (підписали інформовану згоду, отримали всі необхідні рекомендації).

- Всі необхідні данні введені у створену нами електронну таблицю.

Також не обійшлося без слів подяки:

Дякую своїм лікарям Жані І.Ю. та Трохимчук Л.М., які перші розпочали роботу в Кабінеті вірусологічного контролю.  Дякуємо свідомим громадянам, які розуміють необхідність самоізоляції і необхідності обстеження в новоствореному кабінеті вірусологічного контролю. До 26-27 березня очікуємо на доставку ЯКІСНИХ експрес-текстів на коронавірус. За це дякуємо голові міської ради Федорчуку А.С., виконавчому комітету Бориспільської міської ради, комісії з ТЕБтаНС та депутатському корпусу за виділені кошти.

Що таке
Кабінет вірусологічного контролю
і для чого це потрібно

Якщо Ви прибули з країн, які охоплені епідемією на коронавірус, мали контакт з особами, які перебували в цих країнах, контактували з людьми у яких підтвердили коронавірусну інфекцію або у Вас присутні симптоми скожі на цю інфекцію чи проста є підозра на коронавірус — не наражайте інших на небезпеку, зупиніть поширення вірусу — зверніться до Бориспільського кабінету вірусологічного контролю (КВК), оминаючи амбулаторії з великою кількістю людей.

Кабінет повністю ізольований від основного приміщення міської амбулаторії №1 (вул. Лютнева, 12), має окремий вхід, власну систему вентиляції, просторий хол та кабінет лікаря, ізолятор, санітарну кімнату.

Чому слід звернуться відразу до цього кабінету при підозрі на COVID-19, минаючи Вашу амбулаторію із обраним сімейним лікарем?

 1. Це ізольована група кабінетів з окремою вхідною групою, відвідування яких унеможливлює зараження інших відвідувачів амбулаторій.
 2. До цього кабінету звертаються лише пацієнти з підозрою на COVID-19, що зводить до мінімуму їх присутність в загальному потоці відвідувачів амбулаторій.
 3. Кабінет має ізолятор для очікування пацієнтом з підозрою на COVID-19 бригади екстреної медичної допомоги, який оснащений кисневим концентратором.
 4. Черговий лікар Вам наддасть всю необхідну інформацію з приводу подальших Ваших дій, в тому числі поради по самоізоляції, якщо все ж таки у Вас виявлять підозру на COVID-19.
 5. При необхідності Вам буде надана невідкладна допомога.
 6. Лікар кабінету вірусологічного контролю збере у Вас епідеміологічний анамнез, визначить, чи відноситеся Ви до групи ризику, огляне Вас, виміряє температуру як контактним так і безконтактним методом, вислухає дихання в легенях, визначить рівень насиченості киснем крові за допомогою пульсометрії, при необхідності, зробить інші додаткові методи обстеження і визначиться з подальшою тактикою Вашого лікування (звичайний режим, самоізоляція, госпіталізація із специфічною діагностикою).
 7. Якщо є показання та є в наявності експрес-тести на виявлення коронавіруса, Вам зроблять необхідне тестування. Це все робиться безкоштовно. Наявність декларації із сімейним лікарем не обов‘язкова, бо вірусу під час епідемії всерівно є вона у Вас чи немає.

Режим роботи кабінету
вірусологічного контролю (пілот)

 • Пн. - Пт.
  І зміна з 9:00 до 12:00
  І зміна з 14:00 до 18:00

Прийом будуть вести чергові лікарі КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Звертатися до кабінету бажано за попереднім записом за телефоном +380 63 024 6588 або 6 26 61 щоб не утворювати велике скупчення відвідувачів, але при важких та невідкладних станах лікар Вас прийме без запису та поза чергою.

Адреса кабінету вірусологічного контролю:

м. Бориспіль,
вул. Лютнева, 12, міська амбулаторія №1,
вхід з правого боку від центрального входу.

ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ