ЄВГЕНІЙ ЧЕРЕНОК ЗАПРОПОНУВАВ ДОЛУЧИТИ ДО ВАКЦИНАЦІЇ САНЕПІДЕМСТАНЦІЇ
Валентина Ластовка
25.11.2021
171

Директор Бориспільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Євгеній Черенок 24 листопада взяв участь у брифінгу, який організував Український кризовий медіа-центр. Тема якого була «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні». Очільник бориспільської первинки під час свого виступу зазначив, що сімейні лікарі дуже перенавантажені. Навіть більше, Євгеній Черенок впевнений, що проблема ця не зникне ще довго, і наступного року доведеться йти на друге коло вакцинації. А відтак потрібно вже сьогодні подумати, як розвантажити первинку. Оскільки через велику кількість пацієнтів із ковідом, на вакцинацію та людей, яким потрібні довідки, сімейні лікарі так чи інакше обділяють увагою пацієнтів із іншими хронічними не менш серйозними хворобами. Тому Євгеній Черенок запропонував залучити до вакцинації населення колишні санепідемстанції, які тепер іменуються Центрами контролю та профілактики хвороб.

«Багато із них до роботи не залучені. Вони працюють зараз зі статистикою. А статистику вони роблять, коли ми їм надаємо статистику, давайте називати все своїми словами. У них є приміщення, у них є можливості, щоб вони виконували зараз свою назву – тобто Центр контролю та профілактики хвороб. Тому є така ідея залучити ці Центри до вакцинації. Навіть, при необхідності, Національній службі здоров’я України розробити спеціальні пакети по вакцинації, і щоб ці Центи, можливо, також стали КНП (комунальними некомерційними підприємствами - ред.), і займалися напряму спочатку вакцинацією проти ковіду. Це дуже б розвантажило Центри первинки. Дуже дякую вторинці і приватним закладам, які також допомагають вакцинувати. Але якщо порівняти моє місто (Бориспіль – ред.), на 1100-1200 вакцинацій в день вторинка і приватні заклади виконують разом приблизно 160 вакцинацій».

Відділ охорони здоров’я інформує, що станом на 22 листопада 2021 усього проведено 66489 щеплень: першу дозу отримали 38522 осіб (48,2% населення громади), дві дози – 27967 осіб (35% жителів). З них за тиждень: 1 дозу отримали 1810 осіб, 2 дозу – 4530 осіб. Щеплень зроблено за тиждень – 6340 проти 4934 за попередній тиждень (на 1406 осіб більше, ніж за попередній тиждень).

На сьогодні наявні вакцини Коронавак, Пфайзер, Астразенека, Модерна. Нагадаємо, щеплення від коронавірусу можна отримати у таких закладах:

- Центр вакцинації у приміщенні колишнього кінотеатру (вул. Київський Шлях, 71);

- Центр вакцинації в Міжнародному аеропорту «Бориспіль» (термінал «Д»);

- Амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «Бориспільський МЦПМСД»;

- КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування»;

- ТОВ «АПТЕКА.194» (вул. Гоголя, 2).

ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ