У БОРИСПОЛІ ЗУСТРІЛИ 14 УКРАЇНСЬКИХ МОРЯКІВ, ЯКІ БІЛЬШЕ 3 РОКІВ ПРОВЕЛИ У ЛІВІЙСЬКІЙ В'ЯЗНИЦІ
Роман Шимко
19.06.2020
935

Сьогодні на військовому аеродромі в Борисполі родичі та представники МЗС зустрічали 14 українських моряків з танкеру «Рута». Спеціальний евакуаційний рейс з Лівії в Україну було здійснено військово-транспортним літаком Ан-24 15-ї бригади транспортної авіації.

Нагадаємо, що в квітні 2017 року військово-морські сили Лівії із застосуванням зброї затримали судно «Рута», яке йшло під українським прапором, екіпаж було заарештовано. Лівійська влада звинуватила моряків у незаконному перевезенні нафти і весь цей час без будь-якого рішення суду тримала українців у в’язницях міст Тріполі й Таджура.

Не дивлячись на важкі умови, в яких знаходились ув’язнені українці і загальний незадовільний стан їх здоров’я у зв’язку із загостренням хронічних хвороб та голодуванням, моряки добре перенесли майже 6-годинний переліт. По прибутті в Україну їх чекав огляд медиків і тестування на covid-19. В подальшому звільнені бранці пройдуть двотижневу обсервацію.

Зустрічати моряків – жителів південних областей України, приїхали родичі, які протягом трьох років чекали повернення рідних і вірили в їх невинуватість.

Активну допомогу в їх поверненні додому весь цей час надавала благодійна організація «Фонд допомоги морякам та трудовим мігрантам «Ассоль» та українські дипломати.

За інформацією: Бригада Транспортної Авіації
Фото: Бригада Транспортної Авіації

ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ