РЕЗУЛЬТАТИ БРИФІНГУ МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я МАКСИМА СТЕПАНОВ ЗА 17 ТРАВНЯ
Роман Шимко
17.05.2020
1032

За результатами брифінгу Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, який відбувся 17 травня, з'явилася оновлена інформація щодо боротьби з коронавірусною інфекцією в Україні.

  • в Україні за минулу добу зафіксовано 433 нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 32 у дітей та 57 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 119 осіб. Одужали за добу 210 осіб, померли 17 осіб.
  • За останню добу проведено 7163 тестувань методом ПЛР.
  • Найбільшу кількість підтверджених випадків за останню добу зареєстровано в місті Києві (59), Київській (54), Львівській (50) та Чернівецькій (47) областях.
  • МОЗ отримало листа від Європейської комісії про включення України до складу комітету ЄС як спостерігача. До нього входять усі країни Євросоюзу.
  • Очільник МОЗ зазначив, що держава повністю покриває вартість лікування хворих на COVID-19 у стаціонарних умовах. Затверджено 4 гарантовані державою пакети: стаціонарне лікування, екстрена медична допомога, мобільні бригади, стаціонарна допомога хворим у квітні в лікарнях, які не ввійшли в перелік опорних медзакладів для лікування хворих на коронавірусну інфекцію.
  • МОЗ доручив Національній службі здоров’я максимально пришвидшити процес укладання договорів з медичними закладами. Міністр охорони здоров’я зазначив, що деякі лікарні вже отримали кошти, в тому числі для виплати підвищеної зарплати своїм працівникам. Він запевнив, що цього тижня всі договори будуть укладені і всі медзаклади отримають кошти.
  • З 18 травня МОЗ планує розпочати розподіл захисних костюмів серед лікарень та лабораторних центрів. Очільник МОЗ зазначив, що вантаж з костюмами прибув в Україну. Він також нагадав, що минулого тижня НАК “Нафтогаз Україна” доставила в Україну медичний вантаж, в тому числі захисні костюми, які вже надійшли у 98 лікарень у регіонах.
  • Україна не єдина в світі країна, яка зупинила на час карантину роботу метрополітену. За словами Максима Степанова, метро також було закрите у китайському місті Ухань, в Індії, Парижі та в Лондоні (близько 40 станцій). Він упевнений, що цей захід є дуже важливим для того, аби не допустити поширення коронавірусу, і що він дав результат.
  • Міністр повідомив, що на сьогодні завантаженість українських лікарень складає не більше 13%. Медичні заклади здатні надавати медичну допомогу хворим на COVID-19 у повному обсязі.
  • Найближчим часом Чернівецька область отримає всі необхідні кошти для виплати медичним працівникам доплат за березень. Міністр повідомив, що 14 травня до міністерства звернулась Чернівецька ОДА з проханням виділити 5,6 млн грн.
ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ