ПРАВДА Й ЛЕГЕНДИ ПРО СВЯТОГО МИКОЛАЯ: 8 МАЛОВІДОМИХ ФАКТІВ
19.12.2018
160

Щороку дітвора з великим нетерпінням чекає подарунків від Миколая Чудотворця. 19 грудня християни святкують День святого Миколая Чудотворця, все мирське життя якого було сповнене любов'ю до ближнього. Навіть смерть не зупинила його благородних справ, його чудеса звершаються і сьогодні.

1. БОЖЕ НЕМОВЛЯ

Побутують легенди, що коли його вперше віднесли до купелі, він став на ноги й сам стояв.

2. ВЕЛИКОДУШНІСТЬ МАЙБУТНЬОГО СВЯТОГО

Батьки виховували свого сина у християнському дусі. Після їхньої смерті він успадкував родинний маєток, проте вирішує віддати його нужденним і бідним. За легендою, молодий Миколай ходив по місту і таємно залишав людям гроші, теплі речі, ліки та інше, але робив це вночі, і щоб ніхто не бачив, адже він це робив не для власної слави.

3. ЄПИСКОП МИКОЛАЙ

Після смерті єпископа Івана християнство почало шукати нову особу на це звання. Архієпископу у видінні нічному явилось, що новим єпископом має стати перший чоловік, який зранку ступить на поріг церкви. Цією людиною виявився Миколай. У свою чергу, він розповів архієпископу, що йому теж наснився дивний сон-видіння: Христос передав йому святе Євангеліє, а Божа Мати – єпископський омофор. Прокинувшись він вирішив піти до церкви, щоб зрозуміти дивину сну.

4. ЦІЛЮЩЕ МИРО

У церковних рукописах згадуються випадки, коли тяжко хворі люди після прикладання до мощів видужували буквально в той же день. Цілюще миро досі випливає з мощів у катедральному храмі італійського міста Бар.

5. ЛЕГЕНДА ПРО ТРЬОХ СЕСТЕР

У народі розповідають про рятунок від ганьби та блуду трьох сестер, батько яких не мав коштів на посаг і весілля, тому відправив їх займатися продажництвом. Довідавшись про це, Микола, на той час ще не єпископ, скориставшись батьківським спадком, декілька ночей поспіль підкидав у вікно сім'ї коштовності. Саме завдяки цій легенді засновано традицію анонімних подарунків, особливо бідним та дітям.

6. СУПУТНИКИ СВЯТОГО

У країнах Західної Європи вважається, що вірним супутником Чудотворця є віслюк, який має сіро-сріблисту шерсть. В Україні ж існує легенда, що Миколая супроводжують ангели і чортики, які вказують святому де слухняні діти, а де бешкетники.

7. ПОКРОВИТЕЛЬ МОРІВ

Оскільки Святий Миколай вважається покровителем моряків, існує версія, що він також був мореплавцем або рибалкою, але ймовірніше, що його родина мала певний стосунок до рибальства. Тому дуже часто, коли наближається гроза та починається шторм у морі, моряки кличуть його на допомогу.

8. ЗАХИСНИК БІДНИХ

Святитель Миколай вважається захисником бідних, скривджених та несправедливо засуджених. Шанували святителя і як покровителя шлюбу.
ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ