КІЛЬКІСТЬ БЕЗРОБІТНИХ У БОРИСПОЛІ ЗБІЛЬШИЛАСЯ ВТРИЧІ
Роман Шимко
21.05.2020
1129

За неофіційними даними, через карантин погіршилася ситуація на головних бюджетоутворючих підприємствах Борисполя.

За словами директора Бориспільської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості Світлани Юрченко, станом на 19 травня 2020 року зареєстровано 1150 безробітних, тоді як за аналогічний період минулого року на обліку перебувало 450 осіб. Також є зміни у віковому відрізку: майже на 40% збільшилась кількість безробітних віком до 35 років.

«Реєструємо до 60 осіб в день. Реєстрація збільшилася втричі. Ми зробили все, щоб знайти вакансії, зареєструвати, щоб люди могли отримувати виплати. На період карантину для осіб, які не мають страхового стажу, урядом встановлена грошова допомога 1 тис. грн. Люди, які платили внески, отримують допомогу в залежності від стажу роботи і зарплати, максимальна сума виплат – 8 тис. грн. Виплати не затримуються», — повідомила Світлана Юрченко.

За період карантину центром зайнятості у Борисполі було працевлаштовано 45 осіб.

Наразі в Бориспільському центрі зайнятості є 265 вакансій. Це робочі спеціальності – слюсарі, зварювальники, водії-навантажувачі, двірники, прибиральниці, вихователі, комунальники. Є велика потреба в фахівцях-медиках – фельдшерах і медсестрах.

«Варто подавати пропозиції всім, хто шукає роботу, уже зараз. Багато роботодавців збирають резюме на перспективу чи проводять співбесіди в телефонному режимі, інші планують запрошувати претендентів на співбесіду після карантину. Кількість вакансій зменшилася на 40% у зв’язку з коронавірусом», — зазначила Юрченко.

Щодня зранку біля входу до Бориспільського міськрайонного центру зайнятості черги на вулиці. Всередину не пускають, двері закриті. Відвідувачам по одному дозволяють зайти в тісний коридорчик між дверима, де вони пишуть й залишають заяви. Люди обурюються умовами обслуговування.

Директор центру зайнятості пояснює незручності для відвідувачів тим, що за рекомендацією уряду заклади закриті у зв’язку з карантином.

«Згідно з розпорядженням, ми не маємо права відкриватися до особливої вказівки. Так працюємо з 12 березня і зробили все, щоб люди могли зареєструватися і отримувати виплати. Можна зателефонувати, звернутися на веб-сайт, за електронною поштою; є онлайн-портал держпослуг «Дія», де можна зареєструватися. 70% клієнтів користується онлайн-реєстрацією», — пояснила Юрченко.

За матеріалами газета "Вісті.Інформація.Реклама"

ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ