КАРАНТИН ПРОДОВЖИЛИ ДО 31 ЛИПНЯ - ПОСИЛИТИ ЧИ ПОСЛАБИТИ ВИРІШУВАТИМУТЬ НА МІСЦЯХ
Карантин продовжили до 31 липня - посилити чи послабити вирішуватимуть на місцях
Катерина Савенко
22.06.2020
1160

В Україні через зростання кількості нових хворих на COVID-19 продовжено «адаптивний» карантин до 31 липня. З 22 червня в областях рішення про посилення карантину ухвалюватиме місцева влада. Про це повідомляється на сайті Кабінету міністрів у постанові від 17 червня.

Посилюватимуть карантин у регіонах, де:

  • завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я перевищує 50%;
  • середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом тижня; коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу понад 11%;
  • показник динаміки зростання випадків COVID-19 понад 10%.

На місцях посилюватися та послаблюватися карантин буде за рішенням регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, яке ухвалюватимуть за поданням головного державного санітарного лікаря регіону, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації.

Також постановою уряду рекомендовано на період карантину змінити режим роботи суб'єктам господарювання. А саме перенести початок роботи на 10:00 чи 11:00. А от державним органам та органам виконавчої влади рекомендують по можливості встановити працівникам гнучкий графік роботи. Таким чином урядовці прагнуть уникнути скупчень громадян у транспорті та на шляхах прямування на роботу та з роботи.

На розсуд місцевої влади залишаються:

  • проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
  • діяльності установ, що надають послуги з розміщення;
  • роботи метрополітену;
  • перевезення пасажирів в усіх видах сполучень;
  • відвідування закладів дошкільної освіти;
  • роботи культурних установ, фітнес-центрів і спортзалів.

Посилений контроль вводиться і за закладами громадського харчування. Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов вважає, що необхідно звернути особливу увагу на дотримання встановлених на час подолання пандемії норм закладами громадського харчування та проведення масових перевірок.

Нагадаємо, що штрафи за порушення карантину, санітарних правил і рішень місцевої влади з питань боротьби з інфекційними хворобами становлять від 17 до 34 тис. грн для громадян і від 34 до 170 тис. грн для посадових осіб.

ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ