ДРУГИЙ ЕТАП ВИХОДУ З КАРАНТИНУ ТА ЗАПРОВАДЖЕННЯ ІФА-ТЕСТУВАННЯ В УКРАЇНІ
Роман Шимко
16.05.2020
1489

Як відомо, МОЗ розробило детальний план виходу з карантину, поділений на 4 етапи. Ці етапи буде рекомендовано на центральному рівні, але запроваджуватимуться вони на обласних рівнях.

Другий етап пом’якшення карантинних обмежень в Україні має розпочатись 22 травня (перший відбувся 11 травня), зважаючи на нинішню епідеміологічну ситуацію в країні. За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, другий етап пом’якшення карантину з 22 травня передбачає:

  • Дозвіл на проведення спортивних змагань без глядачів
  • Відкриття готелів, окрім хостелів, без функціонування ресторанів і спортзалів
  • Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)
  • Відкриття дошкільних навчальних закладів
  • Дозвіл на роботу громадського транспорту

При цьому міністр наголосив:
«Усі ці заходи можливі лише при дотриманні епідеміологічних правил: маскового режиму, соціальної дистанції, дезінфекції антисептиками рук тощо».

Під кожну з цих подій МОЗ розробить перелік чітких критеріїв як, наприклад, користуватись транспортом чи проводити спортивні змагання в умовах виходу з карантину.

Також, 16 травня на щоденному брифінгу Міністр МОЗ повідомив, 18 травня буде підписаний наказ щодо запровадження ІФА-тестування в Україні.

«Якщо ми говоримо про ІФА-тестування, то це ті тести, які показують рівень антитіл в організмі людини. Тобто показує, хворіє людина на коронавірус, або вже перехворіла. Зараз вже розроблено механізм тестування, де визначено коло осіб і в який спосіб ми будемо їх тестувати. В понеділок мною буде підписаний наказ щодо запровадження ІФА-тестування», — підкреслив Максим Степанов.

За його словами, в Україні використовуватимуть як вітчизняні, так і закордонні ІФА тест-системи.

За інформацією із сайту Київської обласної ради
Фото www.rbc.ua

ЗА ТЕМОЮ

БЛОГИ